Όπως σημείωσε ο κ. Κολιάδης στο δημοτικό συμβούλιο, θα εξεταστεί η σύμβαση παραχώρησης του αεροδρομίου ώστε να διαπιστωθεί εάν προβλέπει την εκτέλεση ανταποδοτικών έργων τα οποία δεν έχουν πραγματοποιηθεί ή δρομολογηθεί μέχρι σήμερα. Επίσης διερωτήθηκε αν η σύμβαση προβλέπει να μην πληρώνει η Fraport το αντίστοιχο τίμημα για την κατανάλωση νερού στη ΔΕΥΑΡ.
Δηλαδή το παλικάρι τι ακριβώς θα κάνει για να καταλάβουμε, θα τα βάλει με όλη την πολυεθνική και θα ανοίξει πόλεμο, με αποτέλεσμα να μην κατεβαίνει ούτε αεροπλάνο στο νησί. Ωραίες οι τακτικές εκβιασμού και ειδικά σε μία πολυεθνική εταιρεία πολλών δις.
Προφανώς και θα αναγκάσει τον Πρωθυπουργό της χώρας να βγει από τα ρούχα του. Θα δημιουργήσει πρόβλημα στο κυβερνητικό επιτελείο και μετά δεν θα ξέρει από που να κρυφτεί.
Με λίγα λόγια ότι χρόνια ο Περιφερειάρχης χτίζει στον τουρισμό έρχεται ο Κολιάδης και τα κάνει σκούπα. Και όλο αυτό γιατί; Γιατί η πολυεθνική δεν του φωνάζει yes master.
Σοβαρά τώρα; Σε ποιους τα λέει αυτά;